Skra ograna po raz drugi

Siatkarze Mostostalu po raz drugi w tegorocznej edycji Pucharu Polski pokonali Skrę Bełchatów i ponownie było to zwycięstwo w trzech partiach.

Tylko w pierwszej odsłonie na Kędzierzyńskim parkiecie toczyła się zacięta walka, zakończona dopiero po 30 minutach. Kolejne dwa sety to już wyraźniejsza przewaga podopiecznych Andrzeja Kubackiego.

Pierwsza odsłona, bardzo emocjonująca, rozpoczęła się od gry punkt za punkt. Od stanu 14:14 podopieczni Daniela Castellaniegozaczęli przeważać i wydawało się że to oni zwyciężą tym secie (19:16, 23:19). Jednak dzięki bardzo dobrej grze w końcówce udało się kędzierzyńskim siatkarzom dogonić swoich rywali, a nawet objąć prowadzenie 24:23. W tym momencie rozpoczęła się wymiana ciosów, w której główną bronią z obu stron był blok. Seta po kilku minutach emocjonującej gry zakończył skutecznym blokiem na środku siatki Damian Domonik (32:30).

Drugiego seta Mostostalowcy rozpoczęli od mocnego uderzenia i prowadzenia 8:4. Wyraźnie podbudowani zwycięstwem w poprzedniej partii, zaczęli coraz śmielej radzić sobie szczególnie w ataku w którym brylowali Bartosz Kurek (zagrał pod nieobecnośćBakumovskiego na przyjęciu) i Marcel Gromadowski. Bardzo dobrze w obronie spisywał się również Marcin Mierzejewski a jego koledzy czujnie grali na siatce. W efekcie przewaga Mostostalu systematycznie powiększała się aby w szczytowym punkcie osiągnąć 9 punktów (23:14). W końcówce bełchatowianie odrobili nieco straty ale nie na tyle, aby zagrozić w tym secie graczom gospodarzy.

Trzeci set do stanu 8:12 przebiegał pod dyktando Skry. Od tego momentu rozpoczął się koncert gry Mostostalu. Silne zagrywki, znakomite obrony i wreszcie skuteczne ataki nawet z najtrudniejszych piłek siały spustoszenie w szeregach gości. Przy stanie 22:17 nielicznie zgromadzeni, lecz głośno dopingujący, kędzierzyńscy kibice nie mieli wątpliwości, że również ta partia padnie łupem ich pupili. Seta i cały mecz skończył bardzo efektownym atakiem z drugiej linii Bartosz Kurek.