Poszukiwania przyjmującego wciąż trwają

W nadchodzącym sezonie w drużynie Mostostalu nie zagra Bułgar Todor Aleksiev. Po obserwacji zawodnika podczas pobytu reprezentacji Bułgarii w Kędzierzynie-Koźlu oraz wnikliwej analizie jego postawy w ubiegłym sezonie Mostostal zrezygnował z zakontraktowania gracza Levskiego Sofia.

– Byliśmy blisko jego pozyskania, jednak nie przekonał nas do siebie – mówi prezes, Kazimierz Pietrzyk. – Pod względem siły ataku jest bardzo dobry, ale szwankuje u niego przyjęcie. W piątek wysłaliśmy do Levskiego pismo, z informacją o rezygnacji ze starań o tego zawodnika.

Drugi z potencjalnych nabytków, także Bułgar – Kostadin Stojkow, również nie wywarł na sztabie szkoleniowym Mostostalu wystarczająco dobrego wrażenia. Trener Andrzej Kubacki uznał, że to siatkarz podobnego formatu, co Niemiec Eugen Bakumovski, który w zeszłym sezonie nie sprawdził się w ekipie z Kędzierzyna.

Ciekawym kandydatem do gry w Kędzierzynie był Gustavo Scholtis, podstawowy gracz reprezentacji Argentyny. Jednak mimo atrakcyjnej finansowo oferty zdecydował się na grę w Turcji.
Wcześniej niepowodzeniem zakończyły się starania o Sebastiana Świderskiego, który wybrał ofertę z włoskiej Maceraty.

W chwili obecnej wciąż trwają poszukiwania wysokiej klasy przyjmującego. Jednak zadanie to nie jest łatwe, gdyż rynek siatkarski jest już mocno przetrzebiony a większość zawodników już zdecydowała o swojej przynależności klubowej na nadchodząc sezon.

Może Ci się również spodoba