Mostostalowcy w kadrze B

Trzech zawodników Mostostalu przygotowuje się do Uniwersjady.
Polska reprezentacja B przygotowuje się do Uniwersjady. W szerokiej powołanej przez trenera Krzysztofa Felczaka kadrze na tę imprezę są Damian Domonik, Jakub Jarosz i Jakub Oczko (Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle) oraz były atakujący z Kędzierzyna Marcel Gromadowski.
Polacy mają za sobą obóz przygotowawczy, podczas którego zmierzyli się z siatkarzami bezpośredniego zaplecza kadry Słowacji (wygrali 3:1 i przegrali 2:3). Po tych meczach najlepsze recenzje zbierał Gromadowski, który wiódł prym w ataku.
Wcześniej Polacy wygrali trurniej w Żyrardowie, pokonując Tunezję 3:2, Słowację B 3:1 i Niemcy B 3:2.
– Bardzo mocno trenowaliśmy i w większości meczów po prostu brakowało nam sił – mówi Jarosz. – Ja odczuwałem już zmęczenie, ale mieliśmy kilka dni wolnego i myślę, że już się zregenerowałem.
Dzisiaj nasz zespół wyjeżdża do Włoch, gdzie będzie trenował i rozegra cztery sparingi z włoską kadrą B.
Z kolei reprezentanci Polski kadetów w składzie z kędzierzyńskim libero Adamem Swaczyną przygotowuje się w Cetniewie do mistrzostw świata w Meksyku.
26 lipca zespół wyjeżdża na cztery spotkania sparingowe z Niemcami. Polscy kadeci do Meksyku wylatują 8 sierpnia. W fazie grupowej mistrzostw świata spotkają się z ekipami Portoryko, Kuby i Iranu.

Może Ci się również spodoba