Kluby siatkarskie w Polsce

W rozgrywkach centralnych, takich jak PlusLiga, Orlen Liga, I i II liga, oraz wojewódzkich – III i IV liga, w trwającym sezonie, walczy łącznie 497 klubów z całej Polski. W męskiej PlusLidze startuje 14 drużyn, natomiast w żeńskiej Orlen Lidze 12.

Najpopularniejszym, męskim klubem siatkarskim jest PGE Skra Bełchatów, która może poszczycić się ośmiokrotnym mistrzostwem kraju. Skra zdobyła również siedmiokrotnie Puchar Polski. W lidze siatkówki kobiet, najbardziej utytułowaną drużyną jest Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna. Drużyna zdobyła czterokrotnie tytuł mistrza Polski, raz wywalczyła Puchar Polski i dwa razy Superpuchar.

Sezon 2014/2015 przebiegnie pod znakiem Ligi Mistrzów. Nasz kraj, reprezentować będą trzy drużyny: PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovia oraz Jastrzębski Węgiel. Podczas ósmego sezonu walki o puchar CEV zobaczymy natomiast ekipę ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Turniej ten organizuje Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej, w ramach europejskich pucharów. Spośród 32 męskich klubowych zespołów siatkarskich Starego Kontynentu, rozgrywki wyłonią zwycięzcę.

10 sezon Orlen Ligi zaowocował tym, iż rozgrywki zostały powiększone do 12 drużyn. W tabeli na pierwszym miejscu, plasuje się obecnie drużyna KPS Chemik Police, która jest trzykrotnym mistrzem Polski i czterokrotnym zdobywcą Pucharu Polski. Za prowadzenie tejże rywalizacji odpowiada Profesjonalna Liga Piłki Siatkowej S.A.
W tegorocznej walce o Mistrzostwo Polski, zawodnicy PlusLigi, stoczą ze sobą walkę w 26 kolejkach fazy zasadniczej. Ostatnia z nich odbędzie się pod koniec lutego.
W Orlen Lidze, faza zasadnicza potrwa 22 kolejki, z czego ostatnia zostanie rozegrana również z końcem lutego.
Według statystyk obecnie najlepszym zawodnikiem jest Filip Michał z AZS PW, natomiast wyróżnioną zawodniczką jest na ten moment Sanja Popović, która walczy w drużynie Budowlani Łódź.