Jeszcze bardziej profesjonalna i widowiskowa Europejska Liga Mistrzów

Sukces oraz pozytywny wpływ pierwszej edycji Europejskiej Ligi Mistrzów (European Champion’sLeague) z roku 2000 jest niepodważalny, a impreza ta znalazła swoje miejsce w Europejskim kalendarzu rozgrywek sportowych.
Chcąc polepszyć skuteczność i efektywność ECL, Europejska Konfederacja Siatkówki i jej partnerzy zgodzili się aby jeszcze bardziej udoskonalić tegoroczną edycję najważniejszych klubowych rozgrywek siatkarskich na świecie.
Następstwem wsparcia ze strony mediów, była możliwość jeszcze lepszego niż kiedykolwiek prezentowania najważniejsze imprezy w roku 2001 i 2002. Coraz większy profesjonalizm imprezy w połączeniu z wspaniałą oprawą telewizyjną, jest bezsprzecznie kluczem do dalszego rozwoju Europejskiej Ligi Mistrzów.
CEV jest także przekonany do potrzeby pozyskiwania silnych sponsorów, którzy zagwarantują wsparcie finansowe przez najbliższe lata. Zauważamy także konieczność systematycznego podnoszenia nagród pieniężnych jak również zapraszania do uczestniczenia w rozgrywkach coraz to większej liczby klubów.
Aby zagwarantować profesjonalny przebieg zawodów i zwiększyć zaangażowanie federacji narodowych, CEV poprosił o wyznaczenie koordynatora ECL z każdej federacji.
Europejska Federacja Siatkówki pragnie także podkreślić doskonałą współprace pomiędzy klubami, federacjami narodowymi i CEV-em w samym sobie, i życzyć wiele sukcesów drugiej edycji Indesit ECL, jednocześnie mamy nadzieję, że ta impreza znajdzie swoje godne miejsce w ekscytującym świecie sportu.

Może Ci się również spodoba